Rodzaje kuwet

Wyróżniamy cztery rodzaje kuwet. są to:

– zakryta (występuje też z daszkiem pełnym lub półotwartym),
– otwarta,
– samoczyszcząca,
– z podwójnym dnem.
Te kuwety wymieniają się tym, że dla przykładu kuwety zadaszonej, trudne jest wysypywanie się żwirku, a przez zastosowane w niej specjalnych filtrów nie rozprzestrzenia się niemiły zapach. Zarezerwowane one są dla kotów, jakie lubią przekopywać, ale uważaj – nie wszystkie koty są w stanie godzić się na nie, jednak większość zgadza się, ale widnieją wyjątki, jakie za nic nie chcą wejść.
Lecz w przypadku kuwety otwartej (klasycznej), jaka bywa najczęściej stworzona z tworzywa sztucznego, jest ona przeznaczona dla wszystkich kotów. Należałoby pamiętać o dobrze dobranym wymiarze. Niektóre z nich są wyposażone w ramkę, żeby łatwiej podtrzymać czystość.

Kocia toaleta samoczyszcząca, fenomenalny wybór dla osób, które po prostu czują niechęć, aby wywiązywać się z tej czynności. Jest to urządzenie, które jest wyposażone w miernik ruchu. Po czasie, który został przez nas zaplanowany, bądź po kilkakrotności, kocia toaleta automatycznie uruchamia narzędzie, które zamiata zanieczyszczenia do kontenera, czy też do kanału ściekowego. W konstrukcji bardzo różni się od innych kuwet.

Kocia toaleta z podwójnym dnem, jest ona złożona z dwóch części, jedna jest przesiewaczem z otworami (wielkość zależy od zestawu). Przez tą cechę płynna nieczystość spada w kierunku dołu. Ten typ kociej toalety jest dostępny w dwóch podgatunkach – w których można wsypać żwirek oraz w jakich nie można. Jest to najlepsza opcja dla tych osób, które bezustannie czyszczą kocią toaletę.

Rozmiary kocich toalet
Wyróżniamy trzy wymiary kuwet, a są to rozmiary dla kotów jakie:

– skończyły już dwunasty tydzień życia,
– nie nie skończyły jeszcze dwunastego tygodnia życia,
– są już dojrzałe.
Kuweta dla tyciutkich kotów nie powinna być za wysoka, iż może wytwarzać kłopot przy wejściu. Gdy tylko kot już osiągnie 12 tydzień życia, powinno się zakupić nową i większą kuwetę, w tym celu, ażeby wysypać właściwą ilość żwirku. Od kiedy kot już będzie dorosły, trzeba będzie wtedy dopasować rozmiar pod jego wielkość.
Najlepiej wybrać rozmiar o model większy i mieć pewność, że będzie ona odpowiednia dla kotka. Jeśli kotek ma problemy ze stawami, to nie wybieraj mu kuwet z wielkimi progami. Gdy kot uwielbia rozkopywać i zakopywać nieczystości w żwirku, to najlepszy jest wyżej podany gatunek zadaszony, aczkolwiek zostało na górze napisane – należy uważać, aczkolwiek wybrane kotki nie akceptują takich kocich toalet, większość akceptuje, ale zdarzają się wyjątki.
Kiedy nie kręci Cię to, że kocia toaleta jest dostrzegalna w Twoim pokoju, to możesz zdecydować się na zakup mebla, w jakim można włożyć wewnątrz kuwetę, gdy tylko nastąpi taki przypadek, bowiem ograniczy Cię nieduża przestrzeń, to możesz się zdecydować na kuwetę narożną, jaką można ustawić w kącie. Dostępne są w asortymencie kuwety narożne z zadaszeniem, jak i również bez daszka.
Powinno się co więcej zaopatrzyć się w dodatki, jakie uproszczą {sprzątanie|oczyszczanie brudów zarówno jak i obsługę, blokują roznoszenie żwirku poza kocią toaletę i wyrównują bardzo niemiłe zapachy.
transporter dla kota https://www.krakvet.pl/chy_m_Koty_Akcesoria-dla-kotow_Transportery-i-akcesoria-30218.html