Obroże na kleszcze dla psów.

Przerwa wakacyjna jest świetną okazją, żeby poświęcić czas naszemu pupilowi. Podróż z ukochanym zwierzakiem to niepowtarzalna okoliczność, aby odpocząć, równocześnie poświęcając psu czas. W leciewarto myśleć o kleszczach, gdyż nasze czworonogi są na nie podatne. Psy, lubiące sporo ruchu na świeżym powietrzu, na przykład labradory, notorycznie łapią kleszcze. W jaki sposób możemy uchronić swoje zwierzaki?

Obroża dla psa na kleszcze

Najlepszą formą obrony przed kleszczami jest obroża dla psa, która zawiera preparat na kleszcze. Na rynku znajdziemy liczne typy obroży przeciwko kleszczom. Obroże przeciw kleszczom charakteryzują się długą efektywnością i niewysoką ceną. Są produkowane dla psów różnych gabarytów, dlatego łatwo znajdziemy rozmiar odpowiednią dla szyi swojego zwierzaka.

Preparaty na kleszcze

Środki na kleszcze wykorzystywane w obrożach przeciwkleszczowych mogą być naturalne albo substancjami syntetycznymi. Syntetyczne odznaczają się skuteczniejszym działaniem przeciwkleszczowym.Ilość środka działającego na kleszcze jest proporcjonalna do masy zwierzaka, trzeba zatem upewnić się przed zakupem, że znaleziona obroża na kleszcze będzie bezpieczna.

Obroża Foresto

Popularnym dystrybutorem obróż na kleszcze jest firma Bayer, sprzedająca obroże Foresto, mające w sobie imidaklopryd oraz flumetrynę, które są bezwonnymi środkami przeciw pasożytom. Istnieją dwie obroże dla psów – dla zwierząt poniżej 8kg i dla zwierząt powyżej 8kg. Obroże Foresto działają jednocześnie przeciwkleszczowe ,jak i przeciwpchelne, więc umożliwiają ogólną ochronę pupila. Obroża dla psa jest skuteczna przez 8 miesięcy, ponadto jest aktywna od aplikacji.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze przenoszą mnóstwa groźnych chorób, jak na przykład borelioza, babeszjoza i erlichioza. Rasy psów z chęcią spędzają czas w zaroślach, takie jak labradory, potrzebują szczególnej ochrony w postaci preparatów na kleszcze, dlatego, że zakażenie spowodowana ugryzieniem kleszcza wnosi ryzyko powikłań naszego zwierzaka. Obroża dla psa na kleszcze zmniejsza ryzyko ugryzienia zwierzaka przez pasożyta, dzięki czemu pozwala ochronę przed groźnymi chorobami. Dla labradorów, lubiące zabawy w wodzie potrzebna jest specjalna profilaktyka, na przykład w postaci kropli zawierających środek na kleszcze lub profesjonalne szampony działające na kleszcze. Żeby chronić psa w trakcie wakacyjnej podróży należy zaopatrzyć się w pewne środki na kleszcze dla zwierzaka.

smycz dla psa