Co roku święta zdają się zaskakiwać większość z nas. I choć co roku postanawiamy, że tym razem będzie inaczej, często zakupy świąteczne są wykonywane na ostatnią chwilę. Prezent na święta to wynik pośpiechu, braku pomysłu i desperacji. Co zrobić, aby mimo braku czasu podarunek nie okazał się niewypałem? Oto kilka prostych sposobów, które musisz znać!

Codzienność potraktuj jako inspirację

Widzisz, jak bliska Ci osoba z pasją pielęgnuje swoje kwiaty doniczkowe? Jak codziennie stara się, aby były piękne, podlane, stały w odpowiednim miejscu? Po prostu kocha ich zielone liście i życie, które tchną w nawet najbardziej ponure wnętrze. Jeżeli nie jesteś pewien, czy kolejny kwiatek to dobry pomysł, postaw na prezent w postaci wyboru: kartę podarunkową. W ten sposób obdarowana osoba wybierze to, co jest jej potrzebne do pielęgnacji swojej pasji. Może być to karta do ulubionego sklepu ogrodniczego, drogerii, sklepu z galanterią lub księgarni. Wybór zależy od jej pasji i Twojej pomysłowości.

Dekoracje? Niekoniecznie…

Mało kto potrafi na tyle wczuć się w gust drugiej osoby, aby bezbłędnie wytypować przedmiot, który jej się spodoba. Nic na siłę. Zamiast kolejnego flakonu, pozytywki czy innej kolorowej dekoracji lepiej wykorzystać wspomnianą wcześniej kartę podarunkową do sklepu z wyposażeniem domu. Dekorowanie domu to trudna sztuka, której nikt nikomu narzucić nie może. Dlatego daruj sobie próby, bo najczęściej kończą się one źle.

Praktycznie dla praktycznych

Jeżeli Twój partner lub partnerka są osobami z gruntu praktycznymi, skorzystaj z najprostszego rozwiązania. Jest nim prośba o… listę życzeń. Niech zawiera przedmioty o podobnej wartości, spośród których wybierzesz jeden lub dwa. I wierz nam, jeżeli na liście znajduje się dwadzieścia pozycji, prezent na święta nie straci nic na atrakcyjności.

Prezent z internetu

Nie bój się zamawiać prezentu przez internet. Są to produkty pełnowartościowe, a co ważniejsze, często nie dotykane przez nikogo innego, poza tymi, którzy je wyprodukowali. W sklepach stacjonarnych rzeczy są oglądane przez dziesiątki ludzi, a higiena ma w dzisiejszych czasach szczególne znaczenie. Pamiętaj, że czekanie na ostatnią chwilę to kiepski pomysł. Owszem, sklepy internetowe wywiążą się z czasu wysyłki, ale kurierzy już niekoniecznie. Obłożenie paczkami jest tak duże, że lepiej nie ryzykować, że prezent przyjdzie dopiero po świętach.

Prezent dla Was obojga

Niewiele czasu spędzacie razem? Niech prezent będzie czymś, z czego skorzystacie oboje. Wspólny wyjazd nie tylko odpręży, ale i da Wam niezapomniane wspomnienia. Ważne, aby wszystko dobrze skoordynować i nie wykupywać okazyjnych ofert, ponieważ nie zawsze uda się uzyskać urlop w tak krótkim czasie. Niech głównym prezentem dla obdarowanej osoby będzie wybór miejsca, gdzie wspólnie spędzicie kilka chwil

Prezent na święta, który cieszy

Taki podarunek jest nie do przecenienia. Świadczy o tym, jak dobrze znasz drugą osobę, jej pasje i pragnienia. Niech w tym roku naprawdę będzie inaczej – lepiej, spokojniej. Przecież w świętach chodzi właśnie o to, by być razem i cieszyć się nawet z drobnych rzeczy. Prezent to dopełnienie Waszego szczęścia.