Poszukując podarunków dla najmłodszych, dorośli pragną zazwyczaj, aby wybrane przedmioty okazały się zarówno atrakcyjne, jak i rozwijające. Ze względu na bogatą ofertę różnorodnych zabawek i akcesoriów dla kilkulatków, dokonanie wyboru może okazać się trudnym zadaniem. Wśród ciekawszych propozycji pojawiają się zabawki edukacyjne i akcesoria nawiązujące do zainteresowań. Jak wybrać trafione prezenty dla dzieci w różnym wieku?

Upominki dla dwu- i trzylatków

Szukając prezentów, które będą odpowiednie dla najmłodszych, warto postawić na zabawki stymulujące ich rozwój. U pociech w tym wieku wyjątkowo istotna jest praca nad zdolnościami manualnymi. Podarunki, które będą wspierały rozwój motoryki to różnego rodzaju układanki, przekładanki, wbijanki, klocki i puzzle. Można tu odnaleźć akcesoria w przyciągających uwagę kolorach oraz z przyjaznymi i atrakcyjnymi wzorami. Tego typu przedmioty będą również wpływały na rozwój pamięci i koncentracji pociech. Zabawki dopasowane do wieku z pewnością zainteresują maluchy i sprawią im wiele radości.

Co warto podarować przedszkolakom?

Edukacyjne zabawki będą również ciekawymi propozycjami dla kilkulatków. Dzieciom uczęszczającym do przedszkola warto podarować akcesoria umożliwiające zdobywanie nowej wiedzy i umiejętności. Można tu odnaleźć zestawy układanek, puzzli, klocków i książeczki ułatwiające naukę liter i cyfr. Modele z atrakcyjnymi wzorami nawiązującymi do bajek lub ulubionych zwierzątek z pewnością przykują uwagę najmłodszych i będą dla nich źródłem radości. Podarunki wspierające rozwój dzieci w tym wieku to również zestawy do zabawy w odgrywanie ról. Najmłodsi uczą się poprzez naśladowanie. Możliwość wcielania się w różne postaci umożliwi dzieciom poznanie schematów sytuacji społecznych. To również dobry pomysł na oswojenie z nowymi sytuacjami i uniknięcie wywoływanych przez nie lęków. Zabawa w lekarza, szkołę, sklep lub kuchnię będzie przede wszystkim wspaniałą rozrywką.

Ciekawe podarunki dla dzieci szkolnych

Pociechy, które ukończyły 6 lat często posiadają już własne hobby i zainteresowania. Mogą być związane ze sportem, muzyką lub plastyką. Warto wybierać przedmioty, które umożliwią dzieciom rozwijanie swoich pasji. Elementy związane z wyjątkowo lubianymi aktywnościami na pewno będą chętnie wykorzystywane. Oddawanie się tego typu rozrywkom wiąże się z powstawaniem nowych połączeń neuronalnych i rozwojem poznawczym. Trafionymi podarunkami dla pociech w tym wieku będą również przedmioty nawiązujące do ulubionych bajek, książek i filmów. Możliwy jest zakup różnych produktów z motywami z dzieł kultury. Puzzle z obrazkiem z ulubionej bajki będą zarówno atrakcyjnym, jak i rozwijającym podarunkiem. Trafionymi prezentami, które umożliwią również wspólne spędzenie czasu okażą się różnego rodzaju gry planszowe i karciane. Można tu odnaleźć zarówno pozycje edukacyjne, jak i ciekawe tytuły, które okażą się atrakcyjne dla wszystkich członków rodziny. Wiele dzieci mogą ucieszyć również takie podarunki jak modele do składania i zestawy umożliwiające przeprowadzanie eksperymentów naukowych.

Ciekawe doświadczenia

Oprócz materialnych upominków trafionymi prezentami mogą okazać się wyjazdy i udział w wydarzeniach kulturalnych. Wycieczka w góry lub do parku rozrywki będzie doskonałym pomysłem. Warto zdecydować się również na wspólne wyjście do kina lub na basen. Trafionym upominkiem z pewnością okaże się karnet umożliwiający wzięcie udziału w wymarzonym wydarzeniu. Mogą to być warsztaty garncarskie lub sportowe treningi.